Pytania i odpowiedzi FAQ

 

Częste pytania klientów

1. Wymieniłem krzyżak. Czy muszę wyważyć wał?

 Tak. każdorazowa ingerencja w wał napędowy wymaga wyważenia. Wyjątkiem są prace konserwacyjne np. smarowanie. Używanie niewyważonego wału powoduje wibracje i znacznie skraca jego żywotność.

 2. Spotkałem się z metodą prostowania wału przy użyciu palnika i wody. Mam wątpliwości czy jest to poprawne?

 Wątpliwości są jak najbardziej uzasadnione. Prostowanie wału przy użyciu palnika i wody jest surowo zabronione. Powoduje to znaczne osłabienie struktury materiału co prowadzi do urywania się wału napędowego, w konsekwencji może nawet prowadzić do wypadku!

3. Mam wał od starego mercedesa 207 który wymaga regeneracji. Czy warto inwestować w naprawę, zamówić nowy , czy może szukać używany?

 Zależy to od stopnia uszkodzenia. Najczęściej warto naprawić. Używanego nie polecamy, ponieważ nigdy nie wiadomo na jaki towar sie trafi a później najczęściej nie można go zwrócić, a wtedy ponosi się podwójny koszt.

4. Przy ciągniku siodłowym Scania, mam uszkodzony krzyżak przy moście. Czy mogę przywieźć do naprawy tylko tylną część wału?

 Zawsze należy dostarczyć do diagnozy kompletny wał. Żaden profesjonalny warsztat naprawiający wały nie będzie mógł udzielić fachowej naprawy oraz gwarancji na niekompletną naprawę. Kompletny wał potrzebny jest do wykonania kompleksowej, rzetelnej diagnozy oraz operacji takich jak wyważanie, prostowanie itd

 Odpowiemy na każde twoje pytanie! pisz na FAQ@crystan.pl  

 

cofnij
Crystan.pl - wały napędowe Warszawa, podpory i krzyżaki samochodowe, regeneracja wałów napędowych